Liga norweska - 18. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Stromsgodset IF 0-0

20 września na Sandefjord Arena w Sandefjordzie odbył się mecz 18. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Stromsgodsetu. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

18. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-20 18:00 | Stadion: Sandefjord Arena | Widzów: 200 | Arbiter: Tore Hansen
Sandefjord Fotball
Stromsgodset IF
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Stromsgodsetu wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie Tobias Gulliksen został zastąpiony przez Valdimara Ingimundarsona. Trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Brice'a Wembangomo i na pole gry wprowadził napastnika Deyvera Vegę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Stromsgodsetu doszło do zmiany. Duplexe Tchamba wszedł za Sondre Hanssena. Trener Stromsgodsetu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Halldora Stenevika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Moses Mawa. W 86. minucie William Kurtović został zmieniony przez Matsa Haakenstada, co miało wzmocnić jedenastkę Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Larsa-Jørgena Salvesena na Marcusa Mølvadgaarda oraz Kristoffera Tokstada na Aleksandra Stensetha.

Kristoffer Tokstad87′
65′ Brice Wembangomo
Tobias Fjeld Gulliksen64′
86′ William Kurtović
Morten Sætra
86′ Mats Haakenstad
Marcus Mølvadgaard87′
65′ Deyver Antonio Vega Álvarez
Aleksander Stenseth87′

Wyjątkowa nieporadność napastników Viking była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Wyraźna przewaga zespołu Stromsgodsetu nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona trzy celne strzały.

Drużyna Stromsgodsetu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Viking w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.