Liga norweska - 18. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Rosenborg Trondheim 1-1 (1-0)

17 sierpnia na Skagerak Arena odbyło się starcie 18. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Skien i Rosenborga. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 218 widzów.

18. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-08-17 18:00 | Stadion: Skagerak Arena | Widzów: 7218 | Arbiter: T. Skjerven
Odd Grenland Skien
Rosenborg Trondheim
1
1
B. Risa 10'
E. Hovland 60'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Birk Risa dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Elbasan Rashani.

Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rosenborga i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Skien.

Drugą połowę jedenastka Rosenborga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mike Jensena wszedł Marius Lundemo. W 59. minucie Markus Kaasa zastąpił Odina Bjørtufta.

W tej samej minucie w zespole Rosenborga doszło do zmiany. Alexander Toft wszedł za Erika Botheima.

Drużyna Skien długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 50 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Even Hovland. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Vegar Eggen.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rosenborga doszło do zmiany. Đorđe Denić wszedł za Vegara Eggena. Trener Skien postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Joshuę Kitolanę i na pole gry wprowadził napastnika André Södlunda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Birgera Melinga z Rosenborga, a w 83. minucie Elbasana Rashaniego z drużyny przeciwnej.

W 85. minucie w drużynie Skien doszło do zmiany. Filip Delaveris wszedł za Elbasana Rashaniego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Vegar Eggen Hedenstad73′
 10′ Birk Risa
Even Hovland  60′
44′ Fredrik Semb Berge
Birger Solberg Meling76′
83′ 85′ Elbasan Rashani
Gustav Valsvik45′
Moussa Njie
Mike Jensen46′
Vebjørn Hoff
Gjermund Åsen
59′ Markus André Kaasa
Anders Trondsen30′
74′ Joshua Gaston Kitolano
Arild Østbø
59′ Odin Bjørtuft
Samuel Adeniyi Adegbenro
85′ Filip Møller Delaveris
Pål André Helland
74′ André Södlund
Alexander Toft Søderlund59′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Rosenborga, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.