Liga norweska - 18. kolejka Eliteserien: IK Start Kristiansand - Kristiansund BK 1-2 (0-2)

20 września na Sparebanken Sør Arena w Kristiansand odbyło się starcie 18. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami IK Start i Kristiansund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kristiansund 2-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

18. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-20 18:00 | Stadion: Sparebanken Sør Arena | Widzów: 200 | Arbiter: M. Grøtta
Aasbak 39'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w 29. minucie spotkania, gdy Amahl Pellegrino zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 strzelonych goli.

Niedługo później Christoffer Aasbak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie spotkania. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christoffera Aasbaka z Kristiansund, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Mohameda El Makriniego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Kristiansund rozpoczął w zmienionym składzie, za Serigne'a Mbayego wszedł Eirik Holmen. W 62. minucie za Vegarda Amundsena wszedł Joackim Jørgensen.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Eirika Schulzego, zawodnika IK Start. W tej samej minucie Steffen Lie został zmieniony przez Martina Ramslanda, co miało wzmocnić drużynę IK Start. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amidou Diopa na Olausa Skarsema. Trener Kristiansund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bendika Byego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sondre Sørli.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ousseynou Cavinowi z zespołu gości. W 74. minucie w jedenastce IK Start doszło do zmiany. Espen Fjone wszedł za Kaspra Skaanesa. Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy IK Start: Eman Marković, Eirik Schulze, na ich miejsce weszli: Mathias Bringaker, Mikael Ugland. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Flamura Kastratiego, Ousseynou Cavina zajęli: Amin Askar, Erlend Sivertsen.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 90 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W szóstej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Cristian Bolanos. Asystę zaliczył Kristoffer Tønnessen.

Jedenastce IK Start zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Kristiansund.

Serigne Mor Mbaye46′
62′ Vegard Amundsen Bergan
Ivar Furu
 90′ Cristian Bolanos
Sondre Sørli67′
74′ Eman Marković
Ousseynou Cavin Diagne71′ 89′
74′ Kasper Skaanes
Amidou Diop67′
45′ Mohamed El Makrini
Bent Sørmo
63′ 84′ Eirik Schulze
Flamur Kastrati76′
63′ Steffen Lie Skålevik
Amahl Pellegrino  29′
Amund Wichne
Eirik Holmen Johansen46′
62′ Joackim Jørgensen
Christophe Psyché
Henrik Robstad
Erlend Ernst Sivertsen89′
74′ Espen Fjone Børufsen
Max Normann Williamsen
Erlend Segberg
Olaus Jair Skarsem67′
Isaac Twum
Amin Askar76′
84′ Mikael Ugland
Bendik Bye67′
74′ Mathias Bringaker
Faris Pemi Moumbagna
63′ Martin Ramsland
Oskar Siira Sivertsen

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Kristiansund dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.