Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - Brann Bergen 5-1 (5-1)

W meczu 17. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 13 września, drużyna Valerengi wysoko wygrała z Brannem 5-1 (5-1). Mecz na Intility Arena w Oslo obejrzało 200 widzów.

P. Strand 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Valerengi wygrała 22 razy i zanotowała 16 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Valerengi trafił do bramki rywala. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Osame Sahraoui.

Jedenastka Brannu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W ósmej minucie gola wyrównującego strzelił Petter Strand.

Niedługo później Viðar Kjartansson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, zdobywając kolejną bramkę w 14. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Aron Dønnum.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Valerengi, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi w 16. minucie Viðar Kjartansson. Asystę przy golu zaliczył Osame Sahraoui.

W 23. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Viðar Kjartansson z Valerengi. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Osame Sahraoui.

W 32. minucie Gilbert Koomson został zmieniony przez Erlenda Hustada.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valerengi w 34. minucie spotkania, gdy Osame Sahraoui strzelił piątego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Brannu wyszedł w zmienionym składzie, za Vegarda Valgerma wszedł Ruben Kristiansen. A kibice Valerengi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bårda Finne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Osame Sahraoui.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Petterowi Strandowi z Brannu. Była to 64. minuta starcia. Trener Brannu postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Mikala Berga. Na boisko wszedł Sondre Eide, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bismar Gilberto Acosta Evans
77′ Christian Dahle Borchgrevink
Thomas Grøgaard
Ivan Näsberg
Jon-Helge Tveita
Jonatan Tollås Nation
Vegard Valgermo Forren46′
63′ Aron Dønnum
Robert Taylor
Henrik Rørvik Bjørdal
Kristoffer Barmen
 4′, 34′ 55′ Osame Sahraoui
Petter Strand  8′ 64′
63′ Magnus Lekven
Gilbert Koomson32′
Fredrik Oldrup Jensen
Daouda Karamoko Bamba
 14′, 16′, 23′ 64′ Viðar Örn Kjartansson
Mikal Berg Kvinge79′
Christian Kjetil Haug
Håkon Eikemo Opdal
Johan Lædre Bjørdal
Ruben Kristiansen46′
77′ Felix Horn Myhre
Henrik Kjeilen Steinseide
63′ Herolind Shala
Sondre Eide79′
55′ Bård Finne
Erlend Hustad32′
63′ Odin Thiago Holm

Benjamin Stokke

64′ Matthías Vilhjálmsson

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Brannu pokazał jedną żółtą.

Drużyna Valerengi w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.