Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Stabok IF - FK Haugesund 2-1 (1-1)

12 września na Nadderud Stadion w Bekkestui odbył się pojedynek 17. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i Haugesund. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stabok 2-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

A. Hanche-Olsen 33' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Haugesund wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Stabok otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Andreas Hanche-Olsen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stabok: Sammemu Siddharcie w 17. i Matsowi Solheimowi w 30. minucie.

W 33. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Stabok Andreas Hanche-Olsen. Po chwili trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Magnus Strandman, a murawę opuścił Tortol Lumanza.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie kartkę otrzymał Niklas Sandberg z Haugesund. W 69. minucie za Erika Botheima wszedł Darren Maatsen.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Stabok: Yaw Ihle, Kornelius Hansen, a na ich miejsce weszli Mats Solheim, Hugo Vetlesen.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 na kwadrans przed zakończeniem spotkania zdobył Darren Maatsen.

W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Thore'owi Pedersenowi, zawodnikowi Haugesund. Kibice Haugesund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kevina Krygårda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Leite. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Haugesund doszło do zmiany. Ibrahima Koné wszedł za Christiana Grindheima.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Helge Valvatne Sandvik
 12′ 33′ (samob.) Andreas Hanche-Olsen
Mikkel Desler
Emil Jonassen Sætervik
Fredrik Pallesen Knudsen
30′ 69′ Mats Solheim
Benjamin Tiedemann Hansen
Jørgen Olsen Øveraas
Niklas Sandberg58′
39′ Tortol Lumanza Lembi
Christian Grindheim85′
17′ Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Thore Baardsen Pedersen82′
69′ Hugo Vetlesen
Bruno Miguel Santos Leite85′
Oliver Valaker Edvardsen
Alexander Stølås
Kosuke Kinoshita
Ibrahima Wadji
69′ Erik Botheim
Alexander Ammitzbøll
Jonas Vatne Brauti
Luděk Vejmola
69′ Yaw Ihle Amankwah
Ulrik Fredriksen
Nicolas Pignatel Jenssen
Kristoffer Gunnarshaug
Peder Vogt
Mads Sande
69′ Kornelius Normann Hansen
Andreas Endresen
Jesper Isaksen
Ibrahima Koné85′
Kaloyan Kalinov Kostadinov
Kevin Martin Krygård85′
39′ Magnus Strandman Lundal

69′  76′ Darren Maatsen

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Stabok wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.