Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Molde FK - Sarpsborg 08 FF 2-1 (1-0)

21 lipca na Aker Stadion odbył się mecz 17. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Sarpsborg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 2-1. Na stadionie stawiło się 7 027 widzów.

K. Zachariassen 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Sarpsborg wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Molde otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Magnus Wolff. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Ohikhuaeme'a Omoijuanfo.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fredrika Aursnesa z Molde, a w 44. minucie Steffena Lie z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Molde.

Kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fredrika Sjølstada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Martin Skjelbreid. Posunięcie trenera było słuszne. Fredrika Sjølstada strzelił zwycięskiego gola w 75. minucie spotkania. W 69. minucie Steffen Lie został zmieniony przez Amina Askara.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie Kristoffer Zachariassen wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jonathan Lindseth.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Molde w 75. minucie spotkania, gdy Fredrik Sjølstad strzelił drugiego gola. W 76. minucie w zespole Molde doszło do zmiany. Mathis Bolly wszedł za Eirika Hestada.

Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Mattiego Lunda i na pole gry wprowadził napastnika Ismailę Coulibaly'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie Magnus Wolff został zmieniony przez Vegarda Forrena, co miało wzmocnić drużynę Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ole Halvorsena na Aboubacara Boubou. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kristoffer Haugen z Molde. Była to 90. minuta meczu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Joachim Thomassen
90′ Kristoffer Haugen
Jon-Helge Tveita
35′ Fredrik Aursnes
Ole Jørgen Halvorsen84′
76′ Eirik Hestad
Jonathan Lindseth
65′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Matti Lund Nielsen80′
 18′ 83′ Magnus Wolff Eikrem
Aleksandr Vasyutin
83′ Vegard Valgermo Forren
Amin Askar69′
Etzaz Muzafar Hussain
Aboubacar Dit Boubou Konte84′
65′  75′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Ismaila Cheick Coulibaly80′
76′ Mathis Bolly
Kristoffer Knudsen Larsen
Erling Knudtzon
Gaute Høberg Vetti
Mattias Mostroem
Lars-Jørgen Salvesen

Piłkarze Molde obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.