Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Molde FK - IK Start Kristiansand 5-0 (1-0)

5 sierpnia na Aker Stadion odbył się pojedynek 17. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i IK Start. Mecz zakończył się zwycięstwem Molde 5-0. Starcie obejrzało 200 widzów.

M. Eikrem 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Molde wygrał aż 14 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w ósmej minucie spotkania, gdy Ohi Omoijuanfo zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Molde.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Tobiasowi Christensenowi z Molde.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ohi Omoijuanfo z Molde. Kibice IK Start nie mogli już doczekać się wprowadzenia Espena Fjonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mikael Ugland.

W 60. minucie Steffen Lie został zastąpiony przez Kaspra Skaanesa. Chwilę później trener Molde postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Ola Brynhildsen, a murawę opuścił Erling Knudtzon. Ola Brynhildsen spełnił oczekiwania trenera strzelając dwie bramki. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Tobias Christensen został zmieniony przez Magnusa Wolffa, co miało wzmocnić jedenastkę Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Isaaca Twuma na Emana Markovicia.

Niedługo później Ola Brynhildsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Magnus Wolff.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy IK Start: Henrik Robstad, Adeleke Akinyemi, a na ich miejsce weszli Eirik Schulze, Kevin Kabran.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Ola Brynhildsen po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-0.

W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Kasprowi Skaanesowi, piłkarzowi gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik na 5-0 podwyższył Magnus Wolff. Bramka padła po podaniu Kristoffera Haugena.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Jonas Deumeland
78′ John Kitolano
Vegard Amundsen Bergan
Sheriff Sinyan
Jesper Daland
78′ Fredrik Aursnes
Joackim Jørgensen
54′ 63′ Tobias Christensen
Isaac Twum64′
 8′ (k.), 59′ (k.) 85′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Kevin Kabran73′
63′ Erling Knudtzon
Steffen Lie Skålevik60′
Alexandro Marco Craninx Joostens
Amund Wichne
78′ Kristoffer Haugen
Henrik Robstad73′
Marcus Holmgren Pedersen
Espen Fjone Børufsen60′
63′  68′, 74′ Ola Brynhildsen
Eman Marković64′
78′ Eirik Ulland Andersen
Erlend Segberg
63′  86′ Magnus Wolff Eikrem
Kasper Skaanes60′ 80′
85′ Mattias Mostroem
Adeleke Akinola Akinyemi73′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.