Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Mjøndalen IF - Sandefjord Fotball 0-2 (0-1)

W starciu 17. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 13 września, zespół Mjondalen przegrał z Viking 0-2 (0-1). Mecz na Consto Arena w Mjøndalen obejrzało 200 widzów.

S. Gussiås 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Viking wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartką został ukarany Sondre Liseth, piłkarz Mjondalen.

W 14. minucie karnego dla Mjondalen nie wykorzystał Markus Nakkim. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vidara Jonssona z Viking, a w 32. minucie Markusa Nakkima z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Viking w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Vidar Jonsson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rufo Herraiz.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę obejrzał Lars Grorud z Viking. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viking.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viking w 53. minucie spotkania, gdy Sivert Gussiås strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Lars Grorud.

Kibice Mjondalen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martina Rønninga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Joackim Olsen. W 60. minucie za Fredrika Brustada wszedł Shuaibu Ibrahim. W 67. minucie Vidar Jonsson został zmieniony przez Deyvera Vegę, co miało wzmocnić jedenastkę Viking. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Helluma na Dag­ura Þór­halls­sona.

Między 72. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mjondalen i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Erik Næsbak, a murawę opuścił Sivert Gussiås. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Celorria, piłkarza gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Lars Grorud45′
14′ (k.) 32′ Markus Nakkim
Vidar Ari Jonsson  33′ 26′ 67′
60′ Joackim Olsen Solberg
Martin Kreuzriegler
75′ Sondre Solholm Johansen
Marc Vales González
86′ 90′ Lars Olden Larsen
Brice Wembangomo
Stian Semb Aasmundsen
William Kurtović
Vetle Winger Dragsnes
Emil Pálsson72′
75′ Andreas Hellum
Enric Vallès Prat90′
60′ Fredrik Brustad
Sivert Gussiås  53′ 87′
2′ 90′ Sondre Liseth
Stefan Mladenovic
75′ Dag­ur Dan Þór­halls­son
Sander Risan Mørk
60′ Martin Rønning Ovenstad
Kristoffer Normann Hansen
90′ Frank Bamenye
Erik Næsbak Brenden87′
90′ Gustav Sving Helling
Marcos Celorrio Yécora90′ 90′
60′ Shuaibu Lalle Ibrahim
Deyver Antonio Vega Álvarez67′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Viking, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Viking w drugiej połowie dokonała czterech zmian.