Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Mjøndalen IF 3-2 (2-1)

12 sierpnia na Åråsen Stadion w Kjeller odbył się mecz 17. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestroem i Mjondalen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lillestroem 3-2. Spotkanie obejrzało 5 544 widzów.

O. Occéan 10',69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Lillestroem wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Mjondalen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Olivier Occéan. Sytuację bramkową stworzył Vetle Winger.

Piłkarze Lillestroem odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 13. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Arnór Smárason.

W 30. minucie sędzia pokazał kartkę Joackimowi Olsenowi z zespołu gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lillestroem przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Simen Kind dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Arnór Smárason.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Pontusowi Silfwerowi, zawodnikowi Mjondalen.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mjondalen Joackim Olsen. Na murawie, jak to często zdarzało się Mjondalen w tym sezonie, pojawił się William Sell, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Akeema Latifu. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 69. minucie Christian Gauseth został zastąpiony przez Quinta Jansena.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Olivier Occéan ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2. Bramka padła po podaniu Quinta Jansena.

Niedługo później trener Lillestroem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Sheriff Sinyan, a murawę opuścił Kristoffer Ødemarksbakken. W 84. minucie Sondre Liseth został zmieniony przez Fredrika Brustada, co miało wzmocnić drużynę Mjondalen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnóra Smárasona na Erika Næsbaka oraz Aleksandra Melgalvisa na Frode'a Kippe'a. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Stian Semb z Mjondalen. Była to 88. minuta starcia.

Jedenastce Mjondalen zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Lillestroem.

Julian Faye Lund
 36′ Simen Kind Mikalsen
Christian Gauseth69′
90′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Stian Semb Aasmundsen88′
Daniel Alexander Pedersen
Pontus Silfwer43′
Thomas Lehne Olsen
Vetle Winger Dragsnes
 13′ (k.) 89′ Arnór Smárason
Sondre Liseth84′
80′ Kristoffer Ødemarksbakken
Olivier Occéan  10′, 69′
Mads Hedenstad Christiansen
Sosha Makani
Mats Haakenstad
Alexander Betten Hansen
90′ Frode Kippe
Quint Jansen69′
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
William Sell68′
80′ Sheriff Sinyan
Aristide Mutula Sagbakken
89′ Erik Næsbak Brenden
Jibril Bojang
Moses Ebiye
Fredrik Brustad84′

Arbiter nie ukarał zawodników Lillestroem żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.