Liga norweska - 17. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Sarpsborg 08 FF 0-1 (0-0)

W meczu 17. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 13 września, jedenastka Viking przegrała z Sarpsborg 0-1 (0-0). Mecz na Color Line Stadion w Ålesundzie obejrzało 200 widzów.

17. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-13 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: T. Skjerven
Aalesunds Fk
Sarpsborg 08 FF
0
1
T. Heintz 48'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Sarpsborg wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 28. minucie na plac gry wszedł Markus Karlsbakk, a murawę opuścił Hólmbert Fridjonsson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Niklas Nygard z Viking. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sarpsborg w 48. minucie spotkania, gdy Tobias Heintz strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Joachim Soltvedt.

W 63. minucie za Daníela Grétarssona wszedł Daan Klinkenberg. W tej samej minucie w drużynie Viking doszło do zmiany. Isak Määttä wszedł za Petera Orry'ego. Po chwili trener Sarpsborg postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jordana Adéotiego wszedł Jørgen Horn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Sarpsborg utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Mustafa Abdellaoue został zmieniony przez Alexandra Tvetera, a za Tobiasa Heintza wszedł na boisko Mohamed Ofkir, co miało wzmocnić jedenastkę Sarpsborg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jørgena Hatlehola na Shaquilla Sno. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sarpsborg: Bjørnowi Utvikowi w 81. i Davidowi Mitovowi-Nilssonowi w 85. minucie.

David Mitov-Nilsson85′
63′ Daníel Leó Grétarsson
Mikael Dyrestam
78′ Jørgen Hatlehol
Tobias Heintz  48′ 77′
63′ Peter Orry Larsen
Jordan Souleymane Adéoti72′
45′ Niklas Fernando Nygard Castro
Jonathan Lindseth
28′ Hólmbert Aron Fridjonsson
Jørgen Horn72′
63′ Daan Klinkenberg
Aboubacar Dit Boubou Konte
78′ Shaquill Sno
Sebastian Jarl
28′ Markus Seehusen Karlsbakk
Mohamed Ofkir77′
63′ Isak Dybvik Määttä
Gaute Høberg Vetti
Erikson Spinola Lima
Alexander Ruud Tveter72′
Izunna Uzochukwu

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny Sarpsborg wyglądała na zaczarowaną.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Viking, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Sarpsborg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.