Liga norweska - 16. kolejka Eliteserien: Stabok IF - FK Haugesund 1-1 (0-0)

4 sierpnia na Nadderud Stadion w Bekkestui odbył się pojedynek 16. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i Haugesund. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 153 widzów.

K. Velde 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Haugesund wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Zespół Stabok od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 27. minucie Fredrik Pallesen został zmieniony przez Pascala Gregora.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ibrahimie Konému z Haugesund.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Stabok w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Hanche-Olsen. Asystę zanotował Luc Kassi.

W 58. minucie w drużynie Stabok doszło do zmiany. Herman Geelmuyden wszedł za Daniela Braatena. W 63. minucie kartkę dostał Bruno Leite, zawodnik Haugesund. Chwilę później trener Haugesund postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahimę Konégo. Na boisko wszedł Shuaibu Ibrahim, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Niedługo później Kristoffer Velde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haugesund, strzelając gola w 69. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Kevin Krygård.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Torbjørnowi Kallevågowi z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Fredrik Pallesen Knudsen27′
 49′ Andreas Hanche-Olsen
Benjamin Tiedemann Hansen
83′ Ronald José Hernández Pimentel
Torbjørn Kallevåg73′
90′ Yaw Ihle Amankwah
Ibrahima Koné48′ 66′
58′ Daniel Omoya Braaten
Kevin Martin Krygård
Simen Kjellevold Lillevik
Frank Stople
90′ Steinar Strømnes
Pascal Gregor27′
Peder Vogt
Joakim Våge Nilsen
83′ Tortol Lumanza Lembi
Anthony Ikedi
Hugo Vetlesen
Niklas Sandberg
58′ Herman Geelmuyden
Shuaibu Lalle Ibrahim66′
Tyrell Matthew Benjamin Rusike

Przewaga jedenastki Haugesund w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Stabok żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy żółte.

Jedenastka Stabok w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała dwóch zmian.