Liga norweska - 16. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Trondheim 1-1 (1-1)

W meczu 16. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Sarpsborg zremisowała z Rosenborgiem 1-1 (1-1). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 7 042 widzów.

16. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-08-03 18:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 7042 | Arbiter: R. Saggi
Sarpsborg 08 FF
Rosenborg Trondheim
1
1
J. Thomassen 3'
M. Jensen 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Joachim Thomassen. Asystę przy golu zaliczył Jørgen Strand.

Niedługo później Mike Jensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga , zdobywając bramkę w 12. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonathanowi Lindsethowi z Sarpsborg. Była to 30. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Bartowi Straalmanowi z zespołu gospodarzy. W 59. minucie Samuel Adegbenro zastąpił Gjermunda Åsena.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Andersa Trondsena, zawodnika Rosenborga. Chwilę później trener Rosenborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Pål Helland, a murawę opuścił Yann-Erik de Lanlay. Chwilę później trener Sarpsborg postanowił wzmocnić formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Amina Askara. Na boisko wszedł Mario Pavelić, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Matti Lund został zmieniony przez Mate Maleša, a za Mate Maleša wszedł na boisko Gaute Vetti, co miało wzmocnić drużynę Sarpsborg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersa Konradsena na Babajide'a Akintolę. W 77. minucie kartkę otrzymał Birger Meling z Rosenborga. W drugiej połowie nie padły gole.

Even Hovland
53′ Bart Straalman
Tore Reginiussen
 3′ Joachim Thomassen
Birger Solberg Meling77′
Ole Jørgen Halvorsen
Mike Jensen  12′
30′ Jonathan Lindseth
Anders Ågnes Konradsen84′
75′ Amin Askar
Anders Trondsen67′
75′ Matti Lund Nielsen
Arild Østbø
75′ Mario Pavelić
Gustav Valsvik
Ismaila Cheick Coulibaly
Đorđe Denić
75′ 90′ Mate Maleš
Gjermund Åsen59′
90′ Gaute Høberg Vetti
Babajide David Akintola84′
Lars-Jørgen Salvesen
Pål André Helland70′
Alexander Ruud Tveter
Emil Konradsen Ceide

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.