Liga norweska - 16. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Fk Bodo/Glimt 0-3 (0-1)

W meczu 16. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Sarpsborg przegrał z Fkiem Bodo/Glimt 0-3 (0-1). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 200 widzów.

J. Hauge 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Fka Bodo/Glimt wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Drużyna Sarpsborg od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolaiemu Næssowi z Sarpsborg. Była to 33. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Philip Frigast wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, strzelając gola w 44. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Ulrik Saltnes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fka Bodo/Glimt.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jonathan Lindseth, zawodnik Sarpsborg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 70. minucie spotkania, gdy Jens Hauge zdobył z karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie w drużynie Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Kasper Junker wszedł za Victora Okoha. Chwilę później trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ola Selvaag, a murawę opuścił Marius Lode. W 74. minucie Joachim Soltvedt został zastąpiony przez Mustafę Abdellaoue.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Philip Frigast z Fka Bodo/Glimt. Przy zdobyciu bramki pomagał Sondre Brunstad.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sarpsborg w tym sezonie, pojawił się Sulayman Bojang, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Nicolaiego Næssa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy Sarpsborg: Ole Halvorsen, Jørgen Strand, Jonathan Lindseth, na ich miejsce weszli: Jordan Adéoti, Mohamed Ofkir, Alexander Tveter. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Philipa Frigasta, Sondre'a Brunstada zajęli: Sebastian Tounekti, Ole Sveen. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Ismaila Coulibaly z zespołu gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Fredrik André Bjørkan
33′ 79′ Nicolai Næss
Jens Petter Hauge  70′ (k.)
67′ 83′ Jonathan Lindseth
Patrick Berg
87′ Ismaila Cheick Coulibaly
Ulrik Saltnes
79′ Ole Jørgen Halvorsen
Philip Aksel Frigast Zinckernagel  44′, 76′ 90′
74′ Joachim Soltvedt
Victor Okoh Boniface71′
83′ Jørgen Strand Larsen
Sondre Brunstad Fet90′
Aslak Falch
Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
79′ Sulayman Bojang
Aleksander Foosnæs
Jørgen Horn
Isak Helstad Amundsen
79′ Jordan Souleymane Adéoti
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Aboubacar Dit Boubou Konte
Kasper Junker71′
Sebastian Jarl
Ola Selvaag Solbakken73′
83′ Mohamed Ofkir
Ole Amund Sveen90′
74′ Mustafa Abdellaoue
Sebastian Tounekti90′
83′ Alexander Ruud Tveter

Jedenastka Fka Bodo/Glimt była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fka Bodo/Glimt żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.