Liga norweska - 16. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Kristiansund BK 0-2 (0-1)

W spotkaniu 16. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Viking przegrała z Kristiansund 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Sandefjord Arena w Sandefjordzie.

A. Pellegrino 37',85'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Viking wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w 37. minucie spotkania, gdy Amahl Pellegrino zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enrica Vallèsa z Viking, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Flamura Kastratiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kristiansund.

Trener Kristiansund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Faris Pemi, a murawę opuścił Flamur Kastrati. Między 56. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice Viking nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erika Næsbaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kristoffer Normann. W 78. minucie Liridon Kalludra został zmieniony przez Ousseynou Cavina. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Viking: Celorrio, Vidar Jonsson, a na ich miejsce weszli Enric Vallès, Brice Wembangomo.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Amahl Pellegrino z Kristiansund. Asystę przy bramce zanotował Olaus Skarsem.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Erlend Sivertsen wszedł za Farisa Pemiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Christophe Psyché
81′ Brice Wembangomo
Liridon Kalludra56′ 78′
William Kurtović
Olaus Jair Skarsem
69′ Kristoffer Normann Hansen
Sondre Sørli
Emil Pálsson
Bent Sørmo
44′ 81′ Enric Vallès Prat
Flamur Kastrati45′ 51′
69′ Sivert Gussiås
Ivar Furu
81′ Vidar Ari Jonsson
Oskar Siira Sivertsen
69′ Erik Næsbak Brenden

81′ Marcos Celorrio Yécora

Zespół Viking miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Kristiansund. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.