Liga norweska - 16. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Mjøndalen IF 6-1 (4-1)

30 sierpnia na Skagerak Arena odbył się pojedynek 16. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Skien i Mjondalen. Mecz zakończył się zwycięstwem Skien 6-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

T. Brochmann 4'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Skien wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Mjondalen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Tonny Brochmann.

Zespół Skien nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Espen Ruud. W zdobyciu bramki pomógł Kasper Lunding.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Skien w 14. minucie spotkania, gdy Mushagalusa Bakenga strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Elbasana Rashaniego.

Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Joackimowi Olsenowi z drużyny gości.

W 31. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Espen Ruud ze Skien.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie Mushagalusa Bakenga po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 4-1.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Mjondalen rozpoczął w zmienionym składzie, za Quinta Jansena wszedł William Sell. Kibice Mjondalen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dag­ura Þór­halls­sona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lars Larsen.

Drugą połowę jedenastka Mjondalen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tonnego Brochmanna wszedł Martin Rønning. W 62. minucie za Shuaibu Ibrahima wszedł Fredrik Brustad. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Mjondalen doszło do zmiany. Sondre Solholm wszedł za Markusa Nakkima.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elbasan Rashani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien, strzelając kolejnego gola w 67. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Vebjørn Hoff.

W 75. minucie karnego dla Mjondalen nie wykorzystał Sondre Liseth. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Chwilę później trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Fredrik Nordkvelle, a murawę opuścił Kasper Lunding. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Birka Risę ze Skien, a w 86. minucie Martina Rønninga z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem popisał się Birk Risa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Espen Ruud.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-1.

Sosha Makani
90′ Odin Bjørtuft
Alexander Betten Hansen
Steffen Hagen
Quint Jansen46′
 90′ 77′ Birk Risa
Markus Nakkim67′
 6′, 31′ (k.) Espen Ruud
Joackim Olsen Solberg31′
76′ Kasper Lunding Jakobsen
Tonny Brochmann Christiansen  4′ 46′
 67′ Elbasan Rashani
Lars Olden Larsen46′
Vebjørn Hoff
Stian Semb Aasmundsen
Markus André Kaasa
Vetle Winger Dragsnes
76′ Joshua Gaston Kitolano
Sondre Liseth 75′ (k.)
 14′, 34′ 85′ Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga
Sondre Solholm Johansen67′
76′ Filip Rønningen Jørgensen
Syver Skaar Eriksen
90′ Bjørn Mæland
Dag­ur Dan Þór­halls­son46′
Bilal Njie
Martin Rønning Ovenstad46′ 86′
76′ Fredrik Nordkvelle
Fredrik Brustad62′
Elias Skogvoll
Gustav Sving Helling
85′ Onyekachi Hope Ugwuadu
Andreas Hellum

Zespół Skien był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Mjondalen pokazał dwie.

Drużyna Skien w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.