Liga norweska - 14. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Molde FK 2-1 (1-0)

15 sierpnia na Sarpsborg Stadion odbyło się spotkanie 14. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Molde. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sarpsborg 2-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

14. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-08-15 16:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: O. Nilsen
E. Andersen 59'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka Sarpsborg wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Etzazowi Hussainowi w 29. i Fredrikowi Aursnesowi w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sarpsborg w 31. minucie spotkania, gdy Mustafa Abdellaoue zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 43. minucie sędzia ukarał kartką Jørgena Stranda, zawodnika Sarpsborg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sarpsborg.

Zespół Molde ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ole Halvorsen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ismaila Coulibaly.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola kontaktowego strzelił Eirik Ulland. W zdobyciu bramki pomógł Fredrik Aursnes.

Chwilę później trener Molde postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Eirik Hestad, a murawę opuścił Etzaz Hussain. W tej samej minucie za Magnusa Wolffa wszedł Ohi Omoijuanfo. W 62. minucie w jedenastce Molde doszło do zmiany. Erling Knudtzon wszedł za Eirika Ullanda.

Chwilę później trener Sarpsborg postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mustafę Abdellaoue wszedł Sulayman Bojang, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Sarpsborg: Joachim Soltvedt, Ole Halvorsen, Jørgen Strand, na ich miejsce weszli: Jordan Adéoti, Alexander Tveter, Sebastian Jarl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oli Brynhildsen, Marcusa Pedersena zajęli: Mathis Bolly, Tobias Christensen. Jedenastce Molde zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sarpsborg.

Fredrik Aursnes30′
75′ Joachim Soltvedt
Ola Brynhildsen82′
Ismaila Cheick Coulibaly
Etzaz Muzafar Hussain29′ 61′
 56′ 85′ Ole Jørgen Halvorsen
Martin Skjelbreid Ellingsen
Jonathan Lindseth
Eirik Ulland Andersen  59′ 62′
43′ 86′ Jørgen Strand Larsen
Magnus Wolff Eikrem61′
 31′ (k.) 63′ Mustafa Abdellaoue
Leke Samson James
Simen Vidtun Nilsen
Alexandro Marco Craninx Joostens
63′ Sulayman Bojang
John Kitolano
Anwar Elyounoussi
Tobias Christensen83′
Sigurd Kvile
Eirik Hestad61′
75′ Jordan Souleymane Adéoti
Mathis Bolly82′
Aboubacar Dit Boubou Konte
Erling Knudtzon62′
Alexander Jakobsen
Mattias Mostroem
86′ Sebastian Jarl
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo61′
85′ Alexander Ruud Tveter

Jedenastka Sarpsborg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Sarpsborg w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.