Liga norweska - 14. kolejka Eliteserien: Ranheim Fotball - Rosenborg Trondheim 2-3 (1-1)

4 lipca na EXTRA Arena odbyło się spotkanie 14. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Ranheim i Rosenborga. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosenborga 3-2. Starcie obejrzało 2 925 widzów.

A. Søderlund 88'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 27. minucie spotkania, gdy Samuel Adegbenro strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Alexander Toft.

W 44. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rosenborga Vegar Eggen. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Babajide Akintola. Asystę przy golu zanotował Samuel Adegbenro.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Eirik Valla z Ranheim. Była to 55. minuta pojedynku. Niedługo później trener Ranheim postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Eirika Vallę. Na boisko wszedł Olaus Skarsem, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Samuel Adegbenro zastąpił Gjermunda Åsena.

W 83. minucie w jedenastce Ranheim doszło do zmiany. Ivar Rønning wszedł za Michaela Karlsena.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak jedenastka Ranheim doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ivar Rønning. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mads Reginiussen.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Rosenborga doszło do zmiany. Anders Trondsen wszedł za Mariusa Lundemo.

Szybko po stracie bramki zespół Rosenborga znów objął prowadzenie. W 88. minucie Alexander Toft dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Mike Jensen.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Marius Lundemo87′
55′ 64′ Eirik Valla Dønnem
Babajide David Akintola  51′
Ola Selvaag Solbakken
Alexander Toft Søderlund  88′
83′ Michael Karlsen
Đorđe Denić
64′ Olaus Jair Skarsem
Mikael Tørset Johnsen
Sondre Sørløkk
Gjermund Åsen78′
83′  85′ Ivar Sollie Rønning
Anders Trondsen87′
Øyvind Storflor
Emil Konradsen Ceide

Arbiter nie ukarał zawodników Rosenborga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Rosenborga w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.