Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Ranheim Fotball 0-0

30 czerwca na Nadderud Stadion w Bekkestui odbył się mecz 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i Ranheim. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 3 256 widzów.

13. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-30 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 3256 | Arbiter: T. Hagen
Stabok IF
Ranheim Fotball
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Stabok wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Luc Kassi ze Stabok. Była to 38. minuta starcia.

W 57. minucie za Aleksandra Foosnæsa wszedł Eirik Valla. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Mads Reginiussen, zawodnik Ranheim.

W tej samej minucie w drużynie Ranheim doszło do zmiany. Ivar Rønning wszedł za Michaela Karlsena. Trener Stabok postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Tobiasa Børkeeieta i na pole gry wprowadził napastnika Raymonda Gyasiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Hugo Vetlesen został zmieniony przez Hermana Geelmuydena, co miało wzmocnić drużynę Stabok. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Blakstada na Sondre'a Sørløkka.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Stabok: Vadimowi Demidovowi w 78. i Andreasowi Hanchemu-Olsenowi w 82. minucie.

Øyvind Alseth
78′ Vadim Demidov
Aleksander Foosnæs57′
82′ Andreas Hanche-Olsen
Magnus Blakstad81′
68′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Mads Reginiussen66′
38′ Luc Kassi
Olaus Jair Skarsem
74′ Hugo Vetlesen
Eirik Valla Dønnem57′
74′ Herman Geelmuyden
Ivar Sollie Rønning66′
68′ Raymond Gyasi
Øyvind Storflor

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Stabok dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Stabok w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.