Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Odd Grenland Skien 0-1 (0-0)

9 sierpnia na Nadderud Stadion w Bekkestui odbył się pojedynek 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i Skien. Mecz zakończył się zwycięstwem Skien 1-0. Spotkanie obejrzało 200 widzów.

M. Bakenga 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Skien wygrał 17 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie kartkę dostał Markus Kaasa, zawodnik Skien. Trener Skien wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fredrika Nordkvelle'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kasper Lunding. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedynego gola meczu strzelił Mushagalusa Bakenga dla jedenastki Skien. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Espen Ruud.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Stabok doszło do zmiany. Jørgen Øveraas wszedł za Yawa Ihlego. W tej samej minucie trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kosuke Kinoshita, a murawę opuścił Erik Botheim. W 82. minucie Kornelius Hansen został zastąpiony przez Romaina Galla.

Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stabok: Hugo Vetlesen, Peder Vogt, na ich miejsce weszli: Magnus Strandman, Filip Valenčič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mushagalusy Bakengi, Markusa Kaasy zajęli: Bilal Njie, Onyekachi Ugwuadu. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Sondre'owi Løvsethowi z jedenastki gości.

Odin Bjørtuft
70′ Yaw Ihle Amankwah
Steffen Hagen
Mats Solheim
Birk Risa
90′ Peder Vogt
Espen Ruud
82′ Kornelius Normann Hansen
Kasper Lunding Jakobsen65′
Emil Bohinen
Elbasan Rashani
Tortol Lumanza Lembi
Vebjørn Hoff
82′ Hugo Vetlesen
Markus André Kaasa52′ 90′
Oliver Valaker Edvardsen
Joshua Gaston Kitolano
70′ Erik Botheim
Eirik Asante Gayi
70′ Jørgen Olsen Øveraas
Filip Rønningen Jørgensen
82′ Romain Gall
Bjørn Mæland
Jesper Isaksen
Bilal Njie85′
82′ Magnus Strandman Lundal
Fredrik Nordkvelle65′
70′ Kosuke Kinoshita
Elias Skogvoll
90′ Filip Valenčič
Onyekachi Hope Ugwuadu90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Skien przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Skien w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.