Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Kristiansund BK 1-0 (1-0)

29 czerwca na Lerkendal Stadion w Trondheim odbyło się starcie 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborga i Kristiansund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rosenborga 1-0. Na stadionie stawiło się 13 522 widzów.

13. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-29 18:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 13522 | Arbiter: T. Døvle
Rosenborg Trondheim
Kristiansund BK
1
0
M. Jensen 45'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Rosenborga zdobył z rzutu karnego Mike Jensen w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga.

W 60. minucie Sondre Sørli został zmieniony przez Meinharda Olsena. Od 61. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rosenborga i jedną drużynie przeciwnej.

Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Rosenborga: Babajide Akintola, Samuel Adegbenro, na ich miejsce weszli: Gjermund Åsen, Anders Trondsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aliou Colya, Thomasa Amanga zajęli: Bent Sørmo, Liridon Kalludra. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aliou Coly44′ 67′
84′ Birger Solberg Meling
Henrik Solheim Gjesdal
Đorđe Denić
Dan Peter Ulvestad45′
 45′ (k.) Mike Jensen
Amidou Diop
Anders Ågnes Konradsen
Sondre Sørli60′
28′ Marius Lundemo
Pål Erik Ulvestad61′
70′ Babajide David Akintola
Bendik Bye
Alexander Toft Søderlund
Thomas Olivier Amang80′
90′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Haris Cirak
70′ 90′ Gjermund Åsen
Meinhard Egilsson Olsen60′
90′ Anders Trondsen
Jesper Isaksen
Erik Botheim
Liridon Kalludra80′
Emil Konradsen Ceide
Bent Sørmo67′

Drużyna Rosenborga była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Rosenborga w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.