Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Molde FK - Brann Bergen 1-1 (0-0)

30 czerwca na Aker Stadion odbyło się starcie 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Brannu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 6 900 widzów.

R. Jenssen 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków drużyna Molde wygrała 21 razy i zanotowała 18 porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Erlingowi Knudtzonowi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Brannu wyszedł w zmienionym składzie, za Taija Teniste'a wszedł Gilli Rólantsson. W 58. minucie karnego dla Molde nie wykorzystał Fredrik Aursnes strzelając obok bramki.

W tym czasie piłkarze Brannu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 61. minucie Ruben Jenssen dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Veton Berisha.

W 72. minucie Eirik Hestad został zmieniony przez Fredrika Sjølstada. W 78. minucie Erling Knudtzon został zmieniony przez Kristoffera Haraldseida, co miało wzmocnić jedenastkę Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristoffera Barmena na Kristoffera Løkberga. W 84. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Leke James. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Taijo Teniste46′
58′ (k.) Fredrik Aursnes
Vito Wormgoor
72′ Eirik Hestad
Ruben Yttergoerd Jenssen  61′
Etzaz Muzafar Hussain
Petter Strand
 84′ (k.) Leke Samson James
Kristoffer Barmen79′
31′ 78′ Erling Knudtzon
Amer Ordagić
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Veton Berisha
Oliver Petersen
Eirik Holmen Johansen
78′ Kristoffer Haraldseid
Henrik Kjelsrud Johansen
72′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Gilbert Koomson
Mattias Mostroem
Gilli Rólantsson46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Brannu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Drużyna Molde w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.