Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Tromso Idrettslag 4-0 (2-0)

30 czerwca na Åråsen Stadion w Kjeller odbył się pojedynek 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestroem i Tromso IF. Mecz zakończył się zwycięstwem Lillestroem 4-0. Spotkanie obejrzało 5 108 widzów.

K. Ødemarksbakken 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 starć drużyna Lillestroem wygrała 21 razy i zanotowała 18 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lillestroem w 15. minucie spotkania, gdy Tobias Salquist strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Arnór Smárason.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lillestroem, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie trafił Aleksander Melgalvis. Po raz kolejny asystę zanotował Arnór Smárason.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Tromso IF rozpoczął w zmienionym składzie, za Mortena Pedersena, Juhę Pirinen weszli Mikael Norø, Daniel Berntsen. W 48. minucie kartkę dostał Daniel Gustafsson, piłkarz gospodarzy.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Lillestroem doszło do zmiany. Alex Dyer wszedł za Arnóra Smárasona. W 64. minucie kartkę dostał Aleksander Melgalvis z jedenastki gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Gustafsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lillestroem, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Daniel Pedersen.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Berntsena z Tromso IF, a w 67. minucie Fredrika Krogstada z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Robert Taylor został zastąpiony przez Brayana Rojasa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Lillestroem doszło do zmiany. Moses Ebiye wszedł za Daniela Gustafssona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lillestroem w 78. minucie spotkania, gdy Kristoffer Ødemarksbakken strzelił czwartego gola. W 79. minucie w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Erik Næsbak wszedł za Aleksandra Melgalvisa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Simen Wangberg
 15′ Tobias Frank Salquist Nielsen
Robert Taylor69′
67′ Fredrik Krogstad
Magnus Andersen
 23′ 64′ 79′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Kent-Are Antonsen
Daniel Alexander Pedersen
Lasse Nilsen
 65′ 48′ 73′ Hans Daniel Gustafsson
Morten Gamst Pedersen46′
60′ Arnór Smárason
Onni Valakari
 78′ Kristoffer Ødemarksbakken
Daniel Berntsen46′ 66′
60′ Alex James Dyer
Mikael Norø Ingebrigtsen 46′
79′ Erik Næsbak Brenden
Brayan Rojas Jiménez69′
73′ Moses Ebiye

Jedenastka Lillestroem zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.