Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Odd Grenland Skien 3-0 (1-0)

30 czerwca na Aspmyra Stadion w Bodø odbyło się starcie 13. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Fka Bodo/Glimt i Skien. Mecz zakończył się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 3-0. Na stadionie zasiadło 3 442 widzów.

13. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-30 18:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 3442 | Arbiter: T. Kjensli
P. Zinckernagel 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Skien wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Håkon Evjen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt , zdobywając bramkę w 30. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Amor Layouni.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Fredrik Oldrup z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fka Bodo/Glimt.

W 61. minucie Geir Herrem został zmieniony przez Philipa Zinckernagela. W 62. minucie w zespole Skien doszło do zmiany. Fredrik Nordkvelle wszedł za Vebjørna Hoffa.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Amorowi Layouniemu z Fka Bodo/Glimt.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 70. minucie spotkania, gdy Ulrik Saltnes strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Morten Konradsen.

W 73. minucie Joshua Kitolano został zmieniony przez Tobiasa Lauritsena, a za Sandera Svendsena wszedł na boisko Filip Delaveris, co miało wzmocnić zespół Skien. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amora Layouniego na Jensa Haugego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 83. minucie spotkania, gdy Philip Zinckernagel zdobył trzecią bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Jensa Haugego.

W 86. minucie w jedenastce Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Amadou Konaté wszedł za Håkona Evjena. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Elbasan Rashani, zawodnik gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Fredrik Semb Berge
 30′ 86′ Håkon Evjen
Elbasan Rashani90′
Patrick Berg
Vebjørn Hoff62′
Morten Ågnes Konradsen
Joshua Gaston Kitolano73′
 70′ Ulrik Saltnes
Fredrik Oldrup Jensen38′
61′ Geir André Herrem
Torgeir Børven
68′ 82′ Amor Layouni
Markus André Kaasa
82′ Jens Petter Hauge
Fredrik Nordkvelle62′
Ólíver Sigurjónsson
Jone Samuelsen
61′  83′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Tobias Lauritsen73′
86′ Amadou Konaté
Filip Møller Delaveris82′

Drużyna Fka Bodo/Glimt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Fka Bodo/Glimt obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.