Liga norweska - 13. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Viking Stavanger 2-2 (1-2)

W meczu 13. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 9 sierpnia, drużyna Aalesundsu Fk zremisowała z Vikingiem Stavanger 2-2 (1-2). Mecz na Color Line Stadion w Ålesundzie obejrzało 200 widzów.

13. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-08-09 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: T. Skjerven
V. Berisha 24',41'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Vikinga Stavanger wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aalesundsu Fk w szóstej minucie spotkania, gdy Peter Orry strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Niklasa Nygarda.

Trener Aalesundsu Fk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Izunna Uzochukwu, a murawę opuścił Peter Orry.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 24. minucie Veton Berisha wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zymer Bytyqi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aalesunds Fk: Parfaitowi Bizozie w 38. i Shaquillowi Sno w 40. minucie.

W 41. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Veton Berisha z Vikinga Stavanger.

W 61. minucie Johnny Furdal został zmieniony przez Axela Andressona. Trener Vikinga Stavanger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tommy'ego Hoeilanda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Zymer Bytyqi.

Między 75. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 80. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Niklas Nygard. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Vikinga Stavanger doszło do zmiany. Yann-Erik de Lanlay wszedł za Kristoffera Lie.

W 85. minucie kartkę dostał Joe Bell z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Arild Østbø
38′ 75′ Parfait Bizoza
Henrik Heggheim
Daníel Leó Grétarsson
Viljar Helland Vevatne
Jonas Grønner
Adrian Nilsen Pereira
69′ Oddbjørn Lie
Zymer Bytyqi67′
40′ Shaquill Sno
Joe Bell85′
75′ Simen Bolkan Nordli
Johnny Furdal61′
69′ Isak Dybvik Määttä
Kristoffer Lie Løkberg75′ 84′
 6′ 13′ Peter Orry Larsen
Fredrik Torsteinbø79′
 80′ (k.) Niklas Fernando Nygard Castro
Axel Óskar Andrésson61′
69′ Daan Klinkenberg
Rolf Daniel Vikstøl
69′ Davíd Kristján Ólafsson
Sondre Auklend
75′ Fredrik Carlsen
Yann-Erik de Lanlay84′
Kristoffer Strand Ødven
Tommy Hoeiland67′
Markus Seehusen Karlsbakk
Sebastian Søraas Sebulonsen
13′ Izunna Uzochukwu

75′ Sigurd Hauso Haugen

Piłkarze Aalesundsu Fk otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Aalesundsu Fk dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.