Liga norweska - 12. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - Molde FK 0-4 (0-4)

W spotkaniu 12. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna Stromsgodsetu przegrała wysoko z Molde 0-4 (0-4). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 5 313 widzów.

12. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-22 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 5313 | Arbiter: O. Nilsen
L. James 15',25',29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Molde wygrała aż 17 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Martin Skjelbreid. Sytuację bramkową stworzył Martin Bjørnbak.

W 12. minucie arbiter ukarał kartką Vegarda Forrena, piłkarza Molde.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Molde, strzelając kolejnego gola. W 15. minucie celnym strzałem popisał się Leke James. Przy strzeleniu gola asystował Magnus Wolff.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Molde w 25. minucie spotkania, gdy Leke James zdobył trzecią bramkę.

W 29. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Leke James z Molde. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Magnus Wolff.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Muhamedowi Keicie z jedenastki gospodarzy. W 59. minucie Jonathan Parr zastąpił Stiana Ringstada.

W 60. minucie w drużynie Molde doszło do zmiany. Fredrik Sjølstad wszedł za Martina Bjørnbaka. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Martinowi Spelmannowi, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Martina Spelmanna. Na boisko wszedł Johan Hove, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Sebastian Pedersen został zmieniony przez Mustafę Abdellaoue, co miało wzmocnić zespół Stromsgodsetu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Wolffa na Etzaza Hussaina w 78. minucie oraz Leke Jamesa na Ohikhuaeme'a Omoijuanfo w tej samej minucie. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Fredrikowi Sjølstadowi z Molde. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kristoffer Haugen
59′ Jonathan Parr
Vegard Valgermo Forren12′
Lars Vilsvik
Magnus Wolff Eikrem78′
58′ Muhamed Keita
Fredrik Aursnes
Martin Rønning Ovenstad
Eirik Hestad
67′ 70′ Martin Spelmann
Martin Skjelbreid Ellingsen  9′
Herman Stengel
Mattias Mostroem
Amahl Pellegrino
Leke Samson James  15′, 25′, 29′ 82′
70′ Sebastian Pedersen
Erling Knudtzon
Morten Sætra
Oliver Petersen
59′ Stian Ringstad
Emil Breivik
Lars Sætra
Christoffer Remmer
Henning Hauger
Christopher Telo
70′ Johan Hove
Etzaz Muzafar Hussain78′
Halldor Stenevik
Fredrik Vangstad Sjølstad60′ 71′
70′ Mustafa Abdellaoue
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo82′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.