Liga norweska - 12. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Molde FK 2-1 (1-1)

1 sierpnia na Sandefjord Arena w Sandefjordzie odbył się mecz 12. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Molde. Starcie zakończyło się zwycięstwem Viking 2-1. Pojedynek obejrzało 200 widzów.

O. Brynhildsen 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Molde wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Molde w 14. minucie spotkania, gdy Ola Brynhildsen strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Kristoffer Haugen.

Drużyna Molde krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Rufo Herraiz. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emila Pálssona z Viking, a w 29. minucie Fredrika Sjølstada z drużyny przeciwnej.

Fredrik Sjølstad z Molde na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 29. minucie. W 44. minucie Tobias Christensen zastąpił Sheriffa Sinyana. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Viking rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emila Pálssona wszedł Erik Næsbak. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Vales'a, piłkarza gospodarzy.

Po chwili trener Viking postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pedera Johansena wszedł Lars Grorud, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Między 67. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Molde i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Vidar Jonsson został zmieniony przez Siverta Gussiåsa, co miało wzmocnić zespół Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leke Jamesa na Ohikhuaeme'a Omoijuanfo.

Trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Eirika Hestada i na pole gry wprowadził napastnika Erlinga Knudtzona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 82. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Viking: Celorrio, Lars Markmanrud, na ich miejsce weszli: Kristoffer Normann, Sander Foss. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcusa Pedersena, Oli Brynhildsen zajęli: Henry Wingo, Eirik Ulland. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Lars Grorud z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viking w 90. minucie spotkania, gdy Marc Vales zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Andreas Linde
73′ Vidar Ari Jonsson
Martin Bjørnbak
Anton Kralj
Kristoffer Haugen
Martin Kreuzriegler
Marcus Holmgren Pedersen82′
87′ Lars Markmanrud
Fredrik Aursnes
 90′ (k.) 57′ Marc Vales González
Ola Brynhildsen  14′ 82′
64′ Peder Meen Johansen
Tobias Christensen44′
William Kurtović
Eirik Hestad75′
27′ 46′ Emil Pálsson
Etzaz Hussain
86′ Marcos Celorrio Yécora
Fredrik Sjølstad29′ 41′
 18′ Rubén Herraiz Alcaraz
Leke James68′ 75′
Jesper Granlund
Alexandro Craninx
87′ Sander Moen Foss
Sheriff Sinyan44′ 67′
64′ 85′ Lars Grorud
Eirik Ulland Andersen82′
Henrik Sælebakke Falchener
Henry Wingo82′
Sander Risan Mørk
Erling Knudtzon75′
86′ Kristoffer Normann Hansen
Mattias Mostroem
46′ 74′ Erik Næsbak Brenden
Ohikhuaeme Anthony Omoijuanfo75′
George Gibson

73′ Sivert Gussiås

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Viking w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.