Liga norweska - 12. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Valerenga Oslo 1-2 (1-1)

W meczu 12. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 sierpnia, drużyna Brannu przegrała z Valerengą 1-2 (1-1). Mecz na Brann Stadion w Bergen obejrzało 200 widzów.

B. Finne 31',47'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 starć jedenastka Valerengi wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brannu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Kristoffer Barmen strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Robertowi Taylorowi z Brannu. Była to 30. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Bård Finne.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Benjamin Stokke, a murawę opuścił Ivan Näsberg.

Niedługo po przerwie drużyna Valerengi trafiła do bramki rywala. W 47. minucie Bård Finne dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

W 60. minucie Daniel Pedersen został zastąpiony przez Fredrika Haugena. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Brannu doszło do zmiany. Jon-Helge Tveita wszedł za Roberta Taylora. W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Feliksowi Hornowi z zespołu gości.

Kibice Brannu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erlenda Hustada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Daouda Bamba. W 71. minucie Ruben Kristiansen został zmieniony przez Thomasa Grøgaarda, co miało wzmocnić jedenastkę Brannu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arona Dønnuma na Deyvera Vegę oraz Bårda Finne'a na Ousmane'a Camarę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Valerenga: Ousmane'owi Camarze w 83. minucie i Kristofferowi Klaessonowi w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Kristoffer Klaesson90′
71′ Ruben Kristiansen
Christian Dahle Borchgrevink
Ole Martin Lekven Kolskogen
Ivan Näsberg46′
Vegard Valgermo Forren
Jonatan Tollås Nation
30′ 61′ Robert Taylor
Aron Dønnum75′
 9′ (k.) Kristoffer Barmen
Osame Sahraoui
Amer Ordagić
Felix Horn Myhre70′
60′ Daniel Alexander Pedersen
Magnus Lekven
Petter Strand
Fredrik Oldrup Jensen
Gilbert Koomson
Bård Finne  31′ (k.), 47′ (k.) 81′
71′ Daouda Karamoko Bamba
Matthías Vilhjálmsson
Markus Olsen Pettersen
Christian Kjetil Haug
Christian Eggen Rismark
Amin Mimoun Nouri
71′ Thomas Grøgaard
Oskar Aron Opsahl
Taijo Teniste
Brage Skaret
61′ Jon-Helge Tveita
Ousmane Camara81′ 83′
60′ Fredrik Haugen
Benjamin Stokke46′
Mikal Berg Kvinge
Deyver Antonio Vega Álvarez75′
71′ Erlend Hustad

Marcus Johansen Mehnert

Zespół Brannu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Brannu, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Valerengi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.