Liga norweska - 11. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Tromso Idrettslag 0-1 (0-0)

W pojedynku 11. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 17 czerwca, zespół Stabok przegrał z Tromso IF 0-1 (0-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 3 682 widzów.

R. Taylor 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 mecze jedenastka Tromso IF wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz dziewięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juhę Pirinen z Tromso IF, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Oscara Agę z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie Oscar Aga został zastąpiony przez Daniela Braatena. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Stabok doszło do zmiany. Hugo Vetlesen wszedł za Steinara Strømnesa.

Niedługo później trener Stabok postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolaja Kirka wszedł Peder Vogt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Stabok nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Robert Taylor dla jedenastki Tromso IF. Bramka padła w tej samej minucie. W 77. minucie w drużynie Tromso IF doszło do zmiany. Mushagalusa Bakenga wszedł za Daniela Berntsena.

W 86. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Luc Kassi nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W samej końcówce pojedynku w zespole Tromso IF doszło do zmiany. Artem Sokol wszedł za Lasse Nilsena.

Juha Pirinen38′
61′ Steinar Strømnes
Robert Taylor  76′ (k.)
72′ Nikolaj Hammelsvang Kirk
Kent-Are Antonsen
86′ (k.) Luc Kassi
Morten Gamst Pedersen
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Onni Valakari
45′ 53′ Oscar Aga
Daniel Berntsen77′
Simen Kjellevold Lillevik
Jacob Karlstrøm
Jie Sun
Artem Sokol89′
72′ Peder Vogt
Marcus Holmgren Pedersen
61′ Hugo Vetlesen
August Mikkelsen
53′ Daniel Omoya Braaten
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga77′
Herman Geelmuyden
Runar Espejord
Raymond Gyasi
Brayan Rojas Jiménez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Tromso IF w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.