Liga norweska - 11. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Odd Grenland Skien 2-0 (1-0)

W starciu 11. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 czerwca, drużyna Sarpsborg wygrała ze Skien 2-0 (1-0). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 5 515 widzów.

11. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-16 18:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 5515 | Arbiter: O. Nilsen
Sarpsborg 08 FF
Odd Grenland Skien
2
0
J. Larsen 21',48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Skien wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Skien próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Jørgen Strand wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborg , zdobywając bramkę w 21. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Kristoffer Zachariassen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sarpsborg.

Drugą połowę zespół Skien rozpoczął w zmienionym składzie, za Jone'a Samuelsena wszedł Markus Kaasa.

W 48. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jørgen Strand z Sarpsborg. Bramka padła po podaniu Larsa-Jørgena Salvesena.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Fredrikowi Sembowi z jedenastki gości. Była to 71. minuta pojedynku. W 72. minucie Lars-Jørgen Salvesen został zastąpiony przez Steffena Lie. W 79. minucie Elbasan Rashani został zmieniony przez Tobiasa Lauritsena, co miało wzmocnić drużynę Skien. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jørgena Stranda na Kristoffera Larsena.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jone Samuelsen46′
72′ Lars-Jørgen Salvesen
Torgeir Børven
 21′, 48′ 84′ Jørgen Strand Larsen
Joshua Gaston Kitolano
84′ Kristoffer Knudsen Larsen
Fredrik Nordkvelle
72′ Steffen Lie Skålevik
Tobias Lauritsen79′
Alexander Ruud Tveter
Filip Møller Delaveris

Przewaga jedenastki Skien w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Skien wręczył jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Skien w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.