Liga norweska - 11. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Valerenga Oslo 3-0 (1-0)

W starciu 11. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 czerwca, drużyna Rosenborga wygrała z Valerengą 3-0 (1-0). Mecz na Lerkendal Stadion w Trondheim obejrzało 13 320 widzów.

11. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-06-16 20:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 13320 | Arbiter: R. Saggi
A. Søderlund 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 14. minucie spotkania, gdy Samuel Adegbenro zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Babajide Akintola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tore Reginiussen z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rosenborga.

W 57. minucie kartkę otrzymał Johan Lædre z Valerengi. W 64. minucie za Samuela Adegbenra wszedł Yann-Erik de Lanlay.

Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Herolinda Shalę i na pole gry wprowadził napastnika Bårda Finne'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dopiero w drugiej połowie Yann-Erik de Lanlay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Mike Jensen.

Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Rosenborga: Marius Lundemo, Babajide Akintola, na ich miejsce weszli: Anders Trondsen, Gjermund Åsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Näsberga, Arona Dønnuma zajęli: Sam Adekugbe, Felix Horn. W 85. minucie arbiter ukarał kartką Mohammeda Abu, zawodnika Valerengi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Alexander Toft.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Johan Lædre Bjørdal57′
35′ Tore Reginiussen
Aron Dønnum78′
74′ Marius Lundemo
Magnus Lekven
84′ Babajide David Akintola
Herolind Shala65′
 86′ Alexander Toft Søderlund
Matthías Vilhjálmsson
 14′ 64′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Christian Dahle Borchgrevink
84′ Gjermund Åsen
Felix Horn Myhre78′
74′ Anders Trondsen
Erik Gustav Roger Israelsson
64′  66′ Yann-Erik de Lanlay
Magnus Retsius Grødem
Pål André Helland
Bård Finne65′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rosenborga, a zawodnikom gości wręczył dwie.