Liga norweska - 11. kolejka Eliteserien: Molde FK - Ranheim Fotball 2-0 (1-0)

W spotkaniu 11. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 czerwca, drużyna Molde zwyciężyła z Ranheim 2-0 (1-0). Mecz na Aker Stadion obejrzało 6 615 widzów.

E. Knudtzon 66'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Molde w 17. minucie spotkania, gdy Magnus Wolff zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erling Knudtzon.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Molde.

W 60. minucie Mattias Mostroem zastąpił Eirika Hestada.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Molde, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik ustalił Erling Knudtzon. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Christoffer Remmer.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Erling Knudtzon, zawodnik gospodarzy. W 72. minucie w drużynie Ranheim doszło do zmiany. Eirik Valla wszedł za Olę Solbakken. A kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leke'a Jamesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Erling Knudtzon.

W 81. minucie Fredrik Aursnes został zmieniony przez Etzaza Hussaina, co miało wzmocnić jedenastkę Molde. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Øyvinda Alsetha na Jørgena Øveraasa oraz Michaela Karlsena na Sondre'a Sørløkka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Daniel Kvande
81′ Fredrik Aursnes
Erik Tønne
Martin Skjelbreid Ellingsen
Magnus Blakstad
 17′ Magnus Wolff Eikrem
Mads Reginiussen
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Olaus Jair Skarsem
 66′ 67′ 74′ Erling Knudtzon
Ola Selvaag Solbakken72′
60′ Mattias Mostroem
Jørgen Olsen Øveraas84′
60′ Eirik Hestad
Sondre Sørløkk85′
81′ Etzaz Muzafar Hussain
Eirik Valla Dønnem72′
Fredrik Vangstad Sjølstad
Ivar Sollie Rønning
74′ Leke Samson James
Erlend Sørhøy

Zespół Molde zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Molde pokazał jedną żółtą.