Liga norweska - 11. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Viking Stavanger 0-2 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 czerwca, drużyna Lillestroem przegrała z Viking 0-2 (0-1). Mecz na Åråsen Stadion w Kjeller obejrzało 5 676 widzów.

V. Vevatne 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 starć drużyna Lillestroem wygrała 20 razy i zanotowała 14 porażek oraz 15 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Lillestroem. W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sheriff Sinyan osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 16. minucie Aleksander Melgalvis został zastąpiony przez Frode'a Kippe'a. W 24. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Aleksander Melgalvis z Lillestroem i Yildren Ibrahimaj z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kristian Thorstvedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, strzelając gola w 44. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Yildren Ibrahimaj.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

W 46. minucie Tord Johnsen został zmieniony przez Runara Hovego, co miało wzmocnić zespół Viking. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Lehne'a na Mosesa Ebiyego w 57. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Runarowi Hovemu z drużyny gości. Była to 70. minuta starcia.

Niedługo później trener Viking postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Tommy'ego Hoeilanda. Na boisko wszedł Jostein Ekeland, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Lillestroem postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Daniela Gustafssona i na pole gry wprowadził napastnika Arnóra Smárasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viking, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Viljar Helland. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yildren Ibrahimaj.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Viking doszło do zmiany. Fredrik Torsteinbø wszedł za Kristiana Thorstvedta. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Tord Johnsen Salte46′
13′ Sheriff Sinyan
Rolf Daniel Vikstøl
24′ 16′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Zymer Bytyqi
Fredrik Krogstad
Zlatko Tripić
Daniel Alexander Pedersen
Samúel Kári Friðjónsson
57′ Thomas Lehne Olsen
Kristian Thorstvedt  44′ 81′
Kristoffer Ødemarksbakken
Tommy Hoeiland72′
74′ Hans Daniel Gustafsson
Ylldren Ibrahimaj24′
Matvei Igonen
Amund Wichne
Josef Brian Baccay
Adrian Nilsen Pereira
16′ Frode Kippe
Runar Ullaland Hove46′ 70′
Alex James Dyer
Usman Sale
Erik Næsbak Brenden
Fredrik Torsteinbø81′
57′ Moses Ebiye
Jostein Ekeland72′
74′ Arnór Smárason
Even Østensen

Drużyna Viking była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.