Liga norweska - 10. kolejka Eliteserien: Ranheim Fotball - Stromsgodset IF 1-0 (1-0)

26 maja na EXTRA Arena odbyło się starcie 10. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Ranheim i Stromsgodsetu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ranheim 1-0. Pojedynek obejrzało 1 766 widzów.

M. Karlsen 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Stromsgodsetu wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Michael Karlsen dla drużyny Ranheim. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Mads Reginiussen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Magnusowi Blakstadowi z Ranheim. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ranheim.

W 61. minucie Michael Karlsen został zmieniony przez Ivara Rønninga. W 72. minucie w jedenastce Stromsgodsetu doszło do zmiany. Johan Hove wszedł za Hermana Stengela.

Trener Stromsgodsetu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Martina Spelmanna i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Pedersena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Ola Solbakken został zmieniony przez Eirika Vallę, co miało wzmocnić jedenastkę Ranheim. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mustafę Abdellaoue na Halldora Østervolda w 85. minucie. Chwilę później trener Ranheim postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Madsa Reginiussena wszedł Daniel Kvande, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Ranheim utrzymać prowadzenie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Mounir Hamoud z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Rønning Ovenstad
39′ Magnus Blakstad
Martin Spelmann72′
90′ Mads Reginiussen
Herman Stengel72′
Olaus Jair Skarsem
Yacouba Sylla
74′ Ola Selvaag Solbakken
Mustafa Abdellaoue85′
 10′ 61′ Michael Karlsen
Amahl Pellegrino
Magnus Rønnekleiv Lenes
Morten Sætra
90′ Daniel Kvande
Sondre Fosnæss Hanssen
Jørgen Olsen Øveraas
Henning Hauger
Adrià Mateo López
Johan Hove72′
74′ Eirik Valla Dønnem
Hasan Hüseyin Duman
61′ Ivar Sollie Rønning
Halldor Stenevik85′
Øyvind Storflor
Sebastian Pedersen72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.