Liga norweska - 10. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Stabok IF 2-1 (1-1)

W meczu 10. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 10 lipca, drużyna Skien wygrała ze Stabok 2-1 (1-1). Mecz na Skagerak Arena obejrzało 5 157 widzów.

D. Braaten 13'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań jedenastka Stabok wygrała 16 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Skien w 10. minucie spotkania, gdy Torgeir Børven strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Vebjørn Hoff.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Stabok doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Daniel Braaten. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Ronaldowi Hernándezowi z Stabok. Trener Skien postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Markusa Kaasę i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Lauritsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 64. minucie za Olę Brynhildsen wszedł Hugo Vetlesen.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Torgeir Børven ze Skien. Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Skien: Sander Svendsen, Elbasan Rashani, na ich miejsce weszli: Jone Samuelsen, Filip Delaveris. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronalda Hernándeza, Steinara Strømnesa zajęli: Raymond Gyasi, Madis Vihmann.

W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter ukarał kartką Torgeira Børvena, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Andreas Hanche-Olsen
89′ Elbasan Rashani
Ronald José Hernández Pimentel58′ 79′
Vebjørn Hoff
Steinar Strømnes86′
61′ Markus André Kaasa
Emil Bohinen
Fredrik Nordkvelle
Ola Brynhildsen64′
Fredrik Oldrup Jensen
Luc Kassi
 10′, 75′ (k.) 90′ Torgeir Børven
Daniel Omoya Braaten  13′
78′ Sander Svendsen
Peder Vogt
78′ Jone Samuelsen
Nikolaj Hammelsvang Kirk
61′ Tobias Lauritsen
Hugo Vetlesen64′
89′ Filip Møller Delaveris
Oscar Aga
André Södlund
Raymond Gyasi79′

Drużyna Skien była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Stabok zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.