Liga norweska - 10. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Fk Bodo/Glimt 1-2 (0-1)

14 sierpnia na Kristiansund Stadion odbył się mecz 10. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Fka Bodo/Glimt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 2-1. Na stadionie zasiadło 4 123 widzów.

10. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-08-14 19:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 4123 | Arbiter: T. Hagen
J. Hauge 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Fka Bodo/Glimt wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Fka Bodo/Glimt otworzyli wynik. W 15. minucie bramkę zdobył Håkon Evjen. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ole Sveen.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aliou Colya z Kristiansund, a w 26. minucie Ole Sveena z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fka Bodo/Glimt.

W 54. minucie Liridon Kalludra został zastąpiony przez Sondre'a Sørli. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fk Bodo/Glimt: Fredrikowi Bjørkanowi w 55. i Erlendowi Reitanowi w 60. minucie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ole Sveen z zespołu Fka Bodo/Glimt i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie. W 69. minucie w drużynie Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Vegard Leikvoll wszedł za Philipa Zinckernagela. Chwilę później trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jens Hauge, a murawę opuścił Amor Layouni. Jens Hauge spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 72. minucie spotkania, gdy Jens Hauge zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Fredrik Bjørkan.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Bendik Bye. Asystę przy bramce zaliczył Christoffer Aasbak.

W 81. minucie w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Jesper Isaksen wszedł za Påla Ulvestada. Kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Meinharda Olsena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Torgil Gjertsen. Drużynie Kristiansund zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fka Bodo/Glimt.

Ricardo Henrique Schuck Friedrich
16′ Aliou Coly
Patrick Berg
54′ Liridon Kalludra
Ulrik Saltnes
81′ Pål Erik Ulvestad
Philip Aksel Frigast Zinckernagel69′
 80′ Bendik Bye
Amor Layouni70′
82′ Torgil Øwre Gjertsen
Jens Petter Hauge70′  72′
82′ Meinhard Egilsson Olsen
Morten Ågnes Konradsen
81′ Jesper Isaksen
Vegard Leikvoll Moberg69′
54′ Sondre Sørli
Amadou Konaté
Kristoffer Hoven
Endre Kupen

Zawodnicy Fka Bodo/Glimt dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Kristiansund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.