Liga norweska - 10. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Rosenborg Trondheim 0-1 (0-0)

26 maja na Brann Stadion w Bergen odbył się pojedynek 10. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Rosenborga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga 1-0. Na stadionie stawiło się 14 956 widzów.

10. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-05-26 20:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 14956 | Arbiter: Tore Hansen
Brann Bergen
Rosenborg Trondheim
0
1
D. Akintola 88'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Vegarowi Eggenowi z zespołu gości. Była to 11. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 76. minucie Marius Lundemo został zastąpiony przez Andersa Trondsena. Chwilę później trener Rosenborga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Yanna-Erika de Lanlaya. Na boisko wszedł Pål Helland, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Brannu doszło do zmiany. Gilbert Koomson wszedł za Gillego Rólantssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga w 88. minucie spotkania, gdy Babajide Akintola strzelił pierwszego gola. Po chwili trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Azar Karadas, a murawę opuścił Daouda Bamba.

W tej samej minucie w jedenastce Brannu doszło do zmiany. Henrik Kjelsrud wszedł za Thomasa Grøgaarda.

Vegar Eggen Hedenstad11′
90′ Thomas Grøgaard
Marius Lundemo76′
86′ Gilli Rólantsson
Yann-Erik de Lanlay80′
90′ Daouda Karamoko Bamba
Anders Trondsen76′
90′ Azar Karadas
Samuel Adeniyi Adegbenro
90′ Henrik Kjelsrud Johansen
Pål André Helland80′
86′ Gilbert Koomson
Emil Konradsen Ceide

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Brannu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Brannu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.