Liga norweska - 1. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Valerenga Oslo 0-1 (0-1)

16 czerwca na Sarpsborg Stadion odbył się mecz 1. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valerengi 1-0.

16 czerwca  na Sarpsborg Stadion odbył się mecz  1. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg  i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valerengi 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Sarpsborg wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valerenga: Christianowi Dahlemu w 12. i Aronowi Dønnumowi w 17. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aron Dønnum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, strzelając gola w 41. minucie pojedynku. Asystę zanotował Matthías Vilhjálmsson.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Sulaymana Bojanga, piłkarza Sarpsborg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valerengi.

Między 60. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Sulaymana Bojanga i na pole gry wprowadził napastnika Mustafę Abdellaoue. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie Mohamed Ofkir został zmieniony przez Alexandra Jakobsena. Chwilę później trener Valerengi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Bårda Finne'a. Na boisko wszedł Deyver Vega, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Herolind Shala został zmieniony przez Feliksa Horna, co miało wzmocnić drużynę Valerengi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnara Oedegaarda na Joachima Soltvedta.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ole Halvorsena z Sarpsborg, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Kristoffera Klaessona z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Sarpsborg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Sarpsborg rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Mjøndalen IF. Natomiast w niedzielę Stabok IF zagra z jedenastką Valerengi na jej terenie.