Kristiansund BK - Stromsgodset IF 1-0 (1-0). Liga norweska - 4. kolejka Eliteserien

24 maja na Kristiansund Stadion odbył się mecz 4. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Stromsgodseta. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kristiansund 1-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

4. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-24 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Ola Hobber Nilsen
Kristiansund BK
Stromsgodset IF
1
0
B. Bye 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Kristiansund wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedynego gola meczu strzelił Bendik Bye dla jedenastki Kristiansund. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Christoffer Aasbak.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Halldor Østervold z zespołu gości. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kristiansund.

Trener Stromsgodseta postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Valdimara Ingimundarsona. Na boisko wszedł Mikkel Maigaard, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Amidou Diop został zmieniony przez Sandera Kartuma.

Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Kristiansund: Christoffer Aasbak, Brynjólfur Willumsson, Olaus Skarsem, Torgil Øwre, na ich miejsce weszli: Erlend Sivertsen, Faris Pemi, Pål Ulvestad, Flamur Kastrati. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tobiasa Gulliksena, Hermana Sørbego zajęli: Ole Enersen, Jack Ipalibo. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Brynjólfurowi Willumssonowi z Kristiansund. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gustav Valsvik
63′ Christoffer Aasbak
Jonathan Parr
75′ Olaus Jair Skarsem
Johan Hove
63′ Amidou Diop
Tobias Fjeld Gulliksen80′
Andreas Eines Hopmark
Herman Sørby Stengel85′
 33′ Bendik Bye
Halldor Østervold Stenevik38′
68′ 75′ Brynjólfur Darri Willumsson
Imoh Fred Friday
86′ Torgil Øwre Gjertsen
Valdimar Þór Ingimundarson63′
Elias Hadaya
Morten Sætra
63′ Erlend Ernst Sivertsen
Sondre Fosnæss Hanssen
Max Normann Williamsen
Ari Leifsson
Liridon Kalludra
Andreas Rosendal Nyhagen
63′ Sander Erik Kartum
Ole Kristian Enersen80′
Agon Muçolli
Ipalibo Jack85′
75′ Pål Erik Ulvestad
Kreshnik Krasniqi
86′ Flamur Kastrati
Mikkel Maigaard Jakobsen63′
75′ Faris Pemi Moumbagna

Jeśli jedenastka Stromsgodseta nie wykorzystała 15 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Kristiansund w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.