Kristiansund BK - Mjøndalen IF 1-1 (1-1). Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien

W meczu 9. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 24 czerwca, zespół Kristiansund zremisował z Mjondalen 1-1 (1-1). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 1 831 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-24 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 1831 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Kristiansund BK
Mjøndalen IF
1
1
T. Gjertsen 38'
O. Sveen 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Kristiansund wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Torgilowi Øwre z drużyny gospodarzy. Była to szósta minuta starcia.

Nagle to zawodnicy Mjondalen otworzyli wynik. W 16. minucie bramkę zdobył Ole Sveen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Benjamin Stokke.

W 31. minucie za Ole Sveena wszedł Isaac Twum.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Torgil Øwre. Asystę przy bramce zanotował Liridon Kalludra.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

W 58. minucie kartkę dostał Isaac Twum, zawodnik gości. Trener Mjondalen postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Martina Rønninga i na pole gry wprowadził napastnika Fredrika Brustada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Christian Gauseth został zmieniony przez Joackima Olsena, a za Benjamina Stokke'a wszedł na boisko Alfred Scriven, co miało wzmocnić jedenastkę Mjondalen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Torgila Øwre na Agona Muçollego oraz Benta Sørmo na Amina Askara. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Markusa Nakkima z Mjondalen, a w 89. minucie Sandera Kartuma z drużyny przeciwnej.

Sondre Solholm Johansen
87′ Bent Langåssve Sørmo
Nikolas Walstad
69′ Pål Erik Ulvestad
Stian Semb Aasmundsen46′
 38′ 6′ 79′ Torgil Øwre Gjertsen
Ole Amund Sveen  16′ 31′
Amidou Diop
Christian Gauseth72′
Bendik Bye
Lars Olden Larsen
69′ Brynjólfur Darri Willumsson
Benjamin Stokke86′
69′ Liridon Kalludra
Tonny Brochmann Christiansen46′
69′ 89′ Sander Erik Kartum
Isaac Twum31′ 58′
79′ Agon Muçolli
Fredrik Brustad71′
69′ Olaus Jair Skarsem
Shuaibu Lalle Ibrahim
87′ Amin Askar
Alfred Richard Scriven86′
Flamur Kastrati

69′ Faris Pemi Moumbagna

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.