Kristiansund BK - FK Haugesund 1-3 (1-0). Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien

22 grudnia na Kristiansund Stadion odbyło się spotkanie 30. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Haugesund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Haugesund 3-1. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

30. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-22 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
Kristiansund BK
FK Haugesund
1
3
F. Pemi 31'
I. Wadji 53',54',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Kristiansund wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Kristiansund otworzyli wynik. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Faris Pemi. Asystę przy golu zaliczył Christoffer Aasbak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kristiansund.

Drużyna Haugesund otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ibrahima Wadji. Sytuację bramkową stworzył Joakim Våge.

Natychmiast po stracie gola jedenastka gości pokazała swoją wyższość. W 54. minucie Ibrahima Wadji ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola pomagał Kristoffer Velde.

W 65. minucie kartkę dostał Bruno Leite z zespołu gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Flamur Kastrati wszedł za Sondre'a Sørli. W 72. minucie Amidou Diop zastąpił Andreasa Einesa.

A trener Haugesund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Grindheima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Bruno Leite. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 83. minucie kartką został ukarany Christophe Psyché, piłkarz gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 1-3 zdobył hat-tricka w drugiej minucie doliczonego czasu gry Ibrahima Wadji. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Grindheim.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Frank Stople
87′ Bent Langåssve Sørmo
Mikkel Desler Puggaard
Dan Peter Ulvestad
Ulrik Tillung Fredriksen
83′ Christophe Psyché
Benjamin Tiedemann Hansen
Christoffer Aasbak
Thore Baardsen Pedersen
Pål Erik Ulvestad
Peter Nysted Therkildsen
71′ Sondre Sørli
Bruno Miguel Santos Leite65′ 76′
Amahl Pellegrino
Kevin Martin Krygård
72′ Amidou Diop
Joakim Våge Nilsen80′
87′ Olaus Jair Skarsem
Ibrahima Wadji  53′, 54′, 90′
 31′ 87′ Faris Pemi Moumbagna
Kristoffer Velde
Eirik Holmen Johansen
Helge Valvatne Sandvik
Aliou Coly
Fredrik Pallesen Knudsen
72′ Andreas Eines Hopmark
Christian Grindheim76′
Ivar Furu
Kristoffer Gunnarshaug
87′ Max Normann Williamsen
Alexander Stølås
87′ Noah Solskjær
Alexander Ballegaard Ammitzbøll80′
Horenus Taddese
Oliver Klitten
71′ Flamur Kastrati
Ibrahima Koné
87′ Oskar Siira Sivertsen

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Kristiansund w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.