Kristiansund Ballklubb - Lillestrom Sportsklubb 1-3 (1-0). Liga - 12. kolejka

3 lipca na Kristiansund Stadion odbył się mecz 12. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Lillestromu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 3-1.

3 lipca  na Kristiansund Stadion odbył się mecz  12. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund  i Lillestromu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Kristiansund wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Kristiansund nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie z karnego bramkę zdobył Bendik Bye.

W 28. minucie Aliou Coly został zastąpiony przez Sandera Kartuma. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kristiansund.

W 52. minucie w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Torgil Gjertsen wszedł za Amina Askara. W 57. minucie kartkę dostał Sebastian Jarl, piłkarz Kristiansund.

Jedenastka Kristiansund długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 51 minut, jednak zespół Lillestromu doprowadził do remisu. Gola strzelił Akor Adams. W następstwie utraty gola trener Kristiansund postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Liridona Kalludrę i na pole gry wprowadził napastnika Brynjolfura Willumssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Max Williamsen z jedenastki Kristiansund.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lillestromu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Akor Adams po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystował Kaan Kairinen.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Akorowi Adamsowi, zawodnikowi Lillestromu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Holmbert Fridjonsson. Asystę zaliczył Akor Adams.

Chwilę później trener Lillestromu postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Akora Adamsa wszedł Frederik Holst, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Lillestromu utrzymać prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Lillestromu doszło do zmiany. Henrik Skogvold wszedł za Ylldrena Ibrahimaja. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Piłkarze Kristiansund otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Kristiansund wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Lillestromu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.