IK Start Kristiansand - Fk Bodo/Glimt 1-1 (1-1). Liga norweska - 27. kolejka Eliteserien

2 grudnia na Sparebanken Sør Arena w Kristiansand odbyło się spotkanie 27. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami IK Start i Fka Bodo/Glimt. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

27. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-02 18:00 | Stadion: Sparebanken Sør Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Mohammad Usman Aslam
IK Start Kristiansand
Fk Bodo/Glimt
1
1
I. Amundsen 17' (samob.)
K. Junker 26'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Fka Bodo/Glimt wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fka Bodo/Glimt Isak Helstad.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Berga z Fka Bodo/Glimt, a w 25. minucie Cristiana Bolanosa z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Kasper Junker. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 zdobytych bramek.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda El Makriniego z IK Start, a w 31. minucie Alfonsa Sampsteda z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Hugo Vetlesen został zmieniony przez Sondre'a Brunstada. W tej samej minucie w zespole Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Morten Konradsen wszedł za Alfonsa Sampsteda.

Po chwili trener IK Start postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Kasper Skaanes, a murawę opuścił Cristian Bolanos. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie IK Start doszło do zmiany. Mathias Bringaker wszedł za Erlenda Segberga. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jonas Deumeland z IK Start. Była to 75. minuta pojedynku.

Kibice Fka Bodo/Glimt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Runara Hauge'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ola Selvaag. W drugiej połowie nie padły gole.

Kabran
75′ Jonas Deumeland
Fredrik André Bjørkan
29′ Mohamed El Makrini
Hugo Vetlesen59′
Eirik Schulze
Ulrik Saltnes
74′ Erlend Segberg
Patrick Berg24′
25′ 68′ Cristian Bolanos
Marius Christopher Høibråten83′
68′ Kasper Skaanes
Morten Ågnes Konradsen59′
74′ Mathias Bringaker