Hamarkameratene - Sarpsborg 08 Fotballforening 3-2 (2-2). Liga - 11. kolejka

W spotkaniu 11. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół HamKamu wygrał z Sarpsborgiem 08 3-2 (2-2). Pojedynek odbył się na Briskeby Arena w Hamarze.

W  spotkaniu 11. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół HamKamu wygrał  z Sarpsborgiem 08  3-2 (2-2). Pojedynek odbył się na Briskeby Arena w Hamarze.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny HamKamu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik HamKamu Hasan Kurucay.

Piłkarze HamKamu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Melgalvis. Asystę przy bramce zanotował Kristian Eriksen.

W 18. minucie kartkę obejrzał Jorgen Horn z drużyny Sarpsborga 08.

Jonathan Lindseth wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborga 08, strzelając kolejnego gola w 42. minucie starcia.

Jedenastka Sarpsborga 08 krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół HamKamu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Kristian Eriksen. Asystę zanotował Vegard Kongsro.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HamKamu w 65. minucie spotkania, gdy Jonas Enkerud zdobył trzecią bramkę. W 67. minucie kartkę dostał Aleksander Melgalvis, piłkarz HamKamu.

W 71. minucie Ole Halvorsen zastąpił Eirika Wichnego. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Eduards Daskevics, zawodnik HamKamu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Przewaga zespołu Sarpsborga 08 w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom HamKamu, a zawodnikom Sarpsborga 08 pokazał jedną.

Jedenastka HamKamu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Sarpsborga 08 w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.