Hamarkameratene - Rosenborg Trondheim 1-1 (0-1). Liga - 7. kolejka

W meczu 7. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 22 maja, zespół HamKamu zremisował z Rosenborgiem Trondheim 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Briskeby Arena w Hamarze.

W  meczu 7. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 22 maja, zespół HamKamu zremisował  z Rosenborgiem Trondheim  1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Briskeby Arena w Hamarze.

Od pierwszych minut jedenastka HamKamu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rosenborga Trondheim była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Rosenborga Trondheim nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Samual Rogers. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Victor Jensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga Trondheim.

W 57. minucie kartkę otrzymał Vegard Kongsro z jedenastki HamKamu. W 58. minucie Yuri Yakovenko został zmieniony przez Benjamina Faraasa.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Hasanowi Kurucayowi, piłkarzowi HamKamu. Chwilę później trener HamKamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Vegarda Kongsra. Na boisko wszedł Amin Nouri, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie HamKamu za Fredrika Sjolstada wszedł K. Hernandez-Foster, a w zespole Rosenborga Trondheim Stefano Vecchia zmienił Vebjorna Hoffa.

Zespół HamKamu wyrównał wynik meczu. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kristian Eriksen. Sytuację bramkową stworzył Amin Nouri.

Trener Rosenborga Trondheim postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Olausa Skarsema i na pole gry wprowadził napastnika Carla Holsego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie w jedenastce Rosenborga Trondheim doszło do zmiany. Adam Andersson wszedł za Erlenda Reitana. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny HamKamu nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona pięć celnych strzałów. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zespół HamKamu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Rosenborga Trondheim żadną kartką, natomiast piłkarzom HamKamu przyznał dwie żółte.