Hamarkameratene - Odds Ballklubb 1-2 (0-2). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 28 maja, zespół HamKamu przegrał z Oddem 1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Briskeby Arena w Hamarze.

W  pojedynku 9. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 28 maja, zespół HamKamu przegrał  z Oddem  1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Briskeby Arena w Hamarze.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Oddu.

Już w pierwszych minutach zespół Oddu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fredrikowi Sjolstadowi z drużyny HamKamu. Była to 23. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze Oddu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Milan Jevtovic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oddu w 28. minucie spotkania, gdy Tobias Lauritsen strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Odin Bjortuft.

W 43. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Fredrik Sjolstad, osłabiając zespół HamKamu. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 23. minucie. W 45. minucie za Pala Kirkevolda wszedł Kristian Onsrud. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze HamKamu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Vegard Kongsro. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kristian Eriksen.

Między 58. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Oddu. Od 59 minuty boisko opuścili piłkarze HamKamu: Emil Sildnes, Halvor Opsahl, Vegard Kongsro, Hasan Kurucay, na ich miejsce weszli: Eduards Daskevics, Yuri Yakovenko, Amin Nouri, Fernan Faerron. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikaela Ingebrigtsena, Milana Jevtovica zajęli: Filip Jorgensen, Syver Aas. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Drużyna Oddu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom HamKamu, a piłkarzom Oddu pokazał trzy żółte.

Zespół HamKamu dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Oddu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.