Hamarkameratene - Molde Fotballklubb 0-0. Liga - 12. kolejka

3 lipca na Briskeby Arena w Hamarze odbył się mecz 12. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami HamKamu i Molde. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

3 lipca  na Briskeby Arena w Hamarze odbył się mecz  12. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami HamKamu  i Molde. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Molde wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kristian Onsrud z HamKamu. Była to 41. minuta pojedynku.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eirika Haugana z Molde, a w 62. minucie Aleksandra Melgalvisa z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Hasan Kurucay został zastąpiony przez Kobe'a Hernandeza-Fostera.

Po chwili trener HamKamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Vegarda Kongsra. Na boisko wszedł Amin Nouri, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w drużynie HamKamu doszło do zmiany. Eduards Daskevics wszedł za Kristiana Onsruda. Trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Magnusa Grodema i na pole gry wprowadził napastnika Erlinga Knudtzona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 84. minucie Fredrik Sjolstad został zmieniony przez Fernana Faerrona, co miało wzmocnić drużynę HamKamu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Fofanę na Rafika Zekhniniego oraz Markusa Kaasę na Niklasa Odegarda. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Kristianowi Eriksenowi z zespołu HamKamu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze HamKamu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka HamKamu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Molde w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.