Fotballklubben Jerv - Odds Ballklubb 0-1 (0-0). Liga - 7. kolejka

22 maja na J.J. Ugland Stadionie – Levermyr w Grimstad odbył się mecz 7. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Jervu i Oddu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oddu 1-0.

22 maja  na J.J. Ugland Stadionie – Levermyr w Grimstad odbył się mecz  7. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Jervu  i Oddu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oddu 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Oddu wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erika Brendena z Jervu, a w 27. minucie Conrada Wallema z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 66. minucie za Rodneya Antwiego wszedł Erik Sandberg.

Jedynego gola meczu strzelił Milan Jevtovic dla jedenastki Oddu. Bramka padła w tej samej minucie. W 72. minucie arbiter ukarał kartką Willisa Furtado, piłkarza Jervu.

Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Jervu: Daniel Arrocha, Doguhan Simsir, Mathias Wichmann, na ich miejsce weszli: Amadou Diallo, Mikael Ugland, Kristian Novak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce A.Williama Stensruda, Milana Jevtovica, Mikaela Ingebrigtsena zajęli: Tobias Lauritsen, Filip Jorgensen, Syver Aas.

Zespół Oddu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Jervu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Jervu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Oddu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.