Fotballklubben Jerv - Fotballklubben Haugesund 1-0 (0-0). Liga - 12. kolejka

2 lipca na J.J. Ugland Stadionie – Levermyr w Grimstad odbyło się starcie 12. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Jervu i Haugesund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jervu 1-0.

2 lipca  na J.J. Ugland Stadionie – Levermyr w Grimstad odbyło się starcie  12. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Jervu  i Haugesund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jervu 1-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Jervu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amadou Diallo z Jervu, a w 45. minucie Alioune'a Ndoura z drużyny przeciwnej.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Norheima z Jervu, a w 64. minucie Madsa Sandego z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Bilal Njie zastąpił Alexandra Soderlunda.

W tej samej minucie trener Jervu postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Amadou Diallo. Na boisko wszedł Doguhan Simsir, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Haugesund postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Madsa Sandego i na pole gry wprowadził napastnika Martina Samuelsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Doguhanowi Simsirowi z Jervu.

Jedyną bramkę meczu dla Jervu zdobył Felix Schroter w 90. minucie. W doliczonej czwartej minucie starcia arbiter ukarał kartką Christosa Zafeirisa, piłkarza Haugesund.

Wyjątkowa nieporadność napastników Haugesund była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Jervu, a w drugiej dwie. Piłkarze Haugesund dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Jervu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Haugesund w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.