Fotballklubben Haugesund - Viking Fotballklubb 4-2 (1-2). Liga - 11. kolejka

W pojedynku 11. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna Haugesund zwyciężyła z Viking 4-2 (1-2). Mecz odbył się na Haugesund Stadion.

W  pojedynku 11. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna Haugesund zwyciężyła  z Viking  4-2 (1-2). Mecz odbył się na Haugesund Stadion.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Viking wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w czwartej minucie spotkania, gdy Daniel Karlsbakk zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Mads Sande.

Drużyna Haugesund wyrównała wynik meczu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Alioune Ndour.

W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kristoffer Lokberg osłabiając tym samym zespół Viking. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Markusowi Solbakkenowi z Viking. Była to 17. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viking w 20. minucie spotkania, gdy Samuel Fridjonsson zdobył z karnego drugą bramkę. W 45. minucie Shayne Pattynama został zmieniony przez Rolfa Vikstola.

W tej samej minucie w drużynie Haugesund doszło do zmiany. Nikolas Walstad wszedł za Thore Pedersena. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze Haugesund w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-2 zdobył po raz drugi w 52. minucie Alioune Ndour.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Viking doszło do zmiany. Harald Tangen wszedł za Markusa Solbakkena. W następstwie utraty bramki trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Samuela Fridjonssona i na pole gry wprowadził napastnika Yanna-Erika de Lanlaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Daniel Karlsbakk został zmieniony przez Niklasa Sandberga, co miało wzmocnić drużynę Viking. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliusa Eskesena na Alexandra Soderlunda w 76. minucie oraz Bilala Njie na Martina Samuelsena w tej samej minucie.

Między 72. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Viking i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Haugesund przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Soren Reese dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie żółtą kartkę dostał Mads Sande, zawodnik Haugesund. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Viking doszło do zmiany. Mai Traore wszedł za Sondre Bjorshola.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik na 4-2 podwyższył Christos Zafeiris.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Drużyna Haugesund zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Piłkarze Viking obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Haugesund wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Viking wymienił pięciu zawodników.