Fotballklubben Haugesund - Fotballklubben Jerv 3-1 (1-0). Liga - 17. kolejka

7 sierpnia na Haugesund Stadion odbył się mecz 17. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund i Jervu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Haugesund 3-1.

7 sierpnia  na Haugesund Stadion odbył się mecz  17. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund  i Jervu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Haugesund 3-1.

Asystę przy golu zanotował Alioune Ndour.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haugesund w czwartej minucie spotkania, gdy Bilal Njie zdobył pierwszą bramkę. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Soderlunda z Haugesund, a w 35. minucie Dylana Mboumbouniego z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie Dylan Mboumbouni zastąpił Erika Sandberga. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leandra Fernandesa z Jervu, a w 45. minucie Sorena Reesego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Haugesund.

W 54. minucie kartkę dostał Erik Brenden z drużyny Jervu.

Nikolas Walstad wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haugesund, strzelając kolejnego gola w 55. minucie pojedynku. Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Jervu: Torje Wichne, Erik Brenden, Leandro Fernandes, na ich miejsce weszli: Iman Mafi, Felix Schroter, Mikael Ugland. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Soderlunda, Madsa Sandego zajęli: Martin Samuelsen, Julius Eskesen.

Między 67. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Jervu i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Jervu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Felix Schroter. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mathias Haarup.

Jedenastka Haugesund nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 3-1 podwyższył Martin Samuelsen. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Alioune Ndour.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Drużyna Haugesund zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Jervu. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Haugesund obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.